Nagrody JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego dla nauczycieli akademickich oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi | Wydział Biologii

Miło nam poinformować, iż jak co roku Pracownicy Wydziału Biologii UG uhonorowani zostali nagrodami JM Rektora UG:

Przyznano Nagrody zespołowe JM Rektora dla nauczycieli akademickich:

1.  Nagroda zespołowa I stopnia dla zespołu prof. dr hab. Lecha Stempniewicza za wiodący udział w powstaniu cyklu publikacji pt.: „Znaczenie wyższych kręgowców wodnych w strukturze i funkcjonowaniu ekosystemów w okresie zmian klimatu”. - wniosek został udokumentowany 10 publikacjami.

1. Nagroda zespołowa I stopnia dla zespołu dr hab. Katarzyny Potrykus, prof. UG za serię publikacji naukowych pod tytułem: „Badania nad regulacją transkrypcji i ekspresji genów u modelowej bakterii Escherichia coli”. - wniosek został udokumentowany 5 publikacjami.

1.  Nagroda zespołowa I stopnia dla zespołu dr hab. Magdaleny Remisiewicz, prof. UG za wiodący udział w przygotowaniu cyklu prac naukowych opublikowanych w 2018 roku, tytuł osiągnięcia: „Związek pierzenia i otłuszczania się ptaków wędrownych z ich strategiami migracji, z uwzględnieniem różnic między płciami” - wniosek został udokumentowany 6 publikacjami.

1.  Nagroda zespołowa I stopnia dla dr Natalii Miękus za wiodący udział w „Opracowanie metod bioanalitycznych do analizy biomarkerów z próbek biologicznych” - wniosek został udokumentowany 5 publikacjami.

1.  Nagroda zespołowa II stopnia dla zespołu dr hab. Leszka Rolbieckiego, prof. UG za pionierskie badania taksonomiczne pod tytułem „Bioróżnorodność zwierząt bezkręgowych skutkiem adaptacji do życia w zróżnicowanych typach środowisk - wniosek został udokumentowany 13 publikacjami.

1.  Nagroda zespołowa II stopnia dla zespołu prof. dr hab. Jerzego Bohdanowicza za udział w przeprowadzeniu badań cytologicznych w cyklu publikacji na temat: „Analiza cytologiczna i embriologiczna (wybranych) organów Angiospermae”. - wniosek został udokumentowany 7 publikacjami.

1.  Nagroda zespołowa III stopnia dla zespołu dr hab. Joanny Skórko-Glonek, prof. UG za wiodący udział w powstaniu cyklu publikacji dotyczących roli białek stresowych (proteaz i białek opiekuńczych) w fizjologii organizmów prokariotycznych i eukariotycznych” - wniosek został udokumentowany 7 publikacjami.

Przyznano Nagrody JM Rektora dla pracowników niebędących nauczycielami:

• Nagroda II stopnia dla:

mgr inż. Michała Jaskulskiego z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka

dr Elżbiety Sontag z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii

• Nagroda III stopnia dla:

mgr inż. Joanny Bart z Katedry Biologii Molekularnej

dr Elżbiety Zielińskiej z Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin

mgr Michała Kulikowskiego z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka

mgr Katarzyny Wszałek-Rożek z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody

dr Jarosława Nowakowskiego ze Stacji Badania Wędrówek Ptaków

mgr Iwony Muchy z Dziekanatu

• Nagroda IV stopnia dla: