Stypendia Fundacji Kościuszkowskiej na wyjazdy do USA

Fundacja Kościuszkowska zaprasza polskich naukowców i artystów do ubiegania się o stypendia Fundacji na wyjazdy do USA w roku akad. 2015/2016.

Fundacja Kościuszkowska z siedzibą w Nowym Jorku, założona w roku 1925, działa na rzecz pogłębiania więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi poprzez programy edukacyjne oraz wymianę kulturalną i naukową. Na stypendia dla polskich i amerykańskich studentów, doktorantów, naukowców i artystów oraz promocję kultury i nauki polskiej w Ameryce Fundacja przeznacza rocznie około 1 miliona dolarów.

Stypendia przeznaczone są na prowadzenie badań naukowych i wykładów oraz doskonalenie warsztatu artystycznego dla osób znajdujących się na różnych etapach kariery, również dla doktorantów i początkujących artystów. Nie ma żadnych limitów wiekowych i ograniczeń w odniesieniu do dziedziny lub dyscypliny nauki oraz obszarów działalności artystycznej.

Kandydaci muszą posiadać co najmniej tytuł zawodowy magistra lub lekarza medycyny.

Termin składania dokumentacji upływa w dniu 15 października 2014

Szczegółowe informacje dotyczące zasad składania podań o stypendia znajdują sie na stronie: http://www.thekf.org/  (zakładka: SCHOLARSHIPS - Exchange Program to the United States)

Więcej informacji w plikach PDF

Załącznik Rozmiar