gospodarka
Gdańskie Forum Zmian Klimatu – powstała rada ekspercka
Gdańsk stworzył plan adaptacji do zmian klimatycznych, którego założenia aktualizowane są na spotkaniach Gdańskiego Forum Zmian Klimatu. Teraz powołano Radę Forum, złożoną z ekspertów różnych specjalizacji, do którego Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, zaprosiła ośmioro naukowców specjalizujących się w tematyce klimatu i miasta.
Do Rady zaproszeni zostali:
· prof. Jacek Piskozub - Instytut Oceanografii Polskiej Akademii Nauk
Chmary owadów na Półwyspie Helskim
Półwysep Helski nawiedziła największa, jak do tej pory, plaga owadów – ochotek (Chironomidae). Te owady pojawiają się co roku, jednak nie w takiej ilości. Osiadają na samochodach, elewacjach budynków, dokuczają również okolicznym mieszkańcom. Na temat inwazji w wywiadzie dla Dziennika Bałtyckiego wypowiada się dr Paulina Kozina z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii naszego Wydziału.
Artykuł dostępny jest poniżej oraz w załączniku:
Praca w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Poszukuje osób do pracy na stanowiska:
- Inspektor (na zastępstwo) w Wydziale Obszarów Chronionych
- Inspektor (na zastępstwo) w Wydziale Zadrzewień i Ochrony Gatunkowej
Więcej informacji w załączonych plikach PDF
Praca - inspektor w RDOŚ
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku poszukuje kandydatów na stanowiska inspektorów na zastępstwo w Wydziale Obszarów Chronionych.
Strefa Transferu Technologii
Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnej Strefie Transferu Technologii podczas 6. Kongresu Eurobiotech, który odbędzie się w terminie 11-14 września 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.
Oferty pracy w GrasoBiotech
GrasoBiotech, największy w Europie Wschodniej producent podłoży mikrobiologicznych, dystrybutor produktów do diagnostyki mikrobiologicznej
poszukuje:
Product Managera (specjalistę ds. produktu) |
Kandydat będzie odpowiedzialny za: |
Bezpłatne szkolenia z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczych
Do 29 maja 2015 r. trwają zapisy na bezpłatne szkolenia z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczych (transfer technologii), które organizowane są przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Szkolenia skierowane są do doktorantów oraz pracowników naukowych z jednostek naukowych, które swoją siedzibę mają na terenie Polski. W szkoleniu mogą wziąć udział także absolwenci studiów doktoranckich, jeśli od momentu otrzymania przez nich stopnia doktora nie minęło więcej niż 12 miesięcy.