Noc Biologów 2023

Studenci specjalizacji nauczycielskiej pod opieką Ryty Suskiej-Wróbel, Iwony Majcher i Agnieszki Sadowskiej przygotowali dwa tematy warsztatów dla dzieci i młodzieży odwiedzającej nasz wydział w trakcie tegorocznej Nocy Biologów.

W trakcie warsztatów "Na nieznanych wodach" uczestnicy mieli okazję doświadczalnie zbadać własności fizyko-chemiczne wody, zapoznać się z fito- i zooplanktonem żyjącym w wodach słodkich i wziąć udział w grze edukacyjnej sprawdzającej wiedzę.

W "Botanicznym biurze śledczym" prowadziliśmy dochodzenie dotyczące działalności grupy przestępczej złożonej z inwazyjnych gatunków roślin. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych uczestnicy warsztatów identyfikowali sprawców niepokojących zajść w Parku Oruńskim.

Dziękujemy wszystkim studentom za przygotowanie i przeprowadzenie unikalnych zajęć i przygotowanie autorskich pomocy dydaktycznych. Dobra robota!

Data publikacji: poniedziałek, 16. Styczeń 2023 - 11:32; osoba wprowadzająca: Agnieszka Sadowska Ostatnia zmiana: piątek, 17. Marzec 2023 - 09:17; osoba wprowadzająca: Agnieszka Sadowska

„Inwazje roślinne tematem samodzielnej pracy badawczej ucznia” - warsztaty dla nauczycieli

W ostatnią sobotę, 15.10.2022, odbyło się u nas spotkanie warsztatowe dla nauczycieli pt. „Inwazje roślinne tematem samodzielnej pracy badawczej ucznia”. Gościliśmy ośmiu nauczycieli ze szkół trójmiejskich. Po krótkim wykładzie dotyczącym inwazji roślinnych odbyła się dyskusja na temat planowania i metodyki projektów badawczych. Nauczyciele poszerzali swoją wiedzę w zakresie identyfikacji poszczególnych gatunków inwazyjnych korzystając z przygotowanej przez nas wystawy oraz podczas krótkiego wyjścia w teren. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i liczymy na dalszą współpracę.

Data publikacji: środa, 5. Październik 2022 - 10:12; osoba wprowadzająca: Agnieszka Sadowska Ostatnia zmiana: piątek, 17. Marzec 2023 - 09:18; osoba wprowadzająca: Agnieszka Sadowska