fbpx Jak pieniądze wpływają na jakość snu? Opowiada dr hab. Jolanta Orzeł-Gryglewska | Wydział Biologii

Jak pieniądze wpływają na jakość snu? Opowiada dr hab. Jolanta Orzeł-Gryglewska

Sen jest niezbędną potrzebą naszego organizmu. Sztuczne światło zakłócające okres nocnego mroku wpływa niekorzystnie na sen. Szczególnie destrukcyjnie działa wieczorne naświetlanie światłem niebieskim. Jedną z przyczyn tych zaburzeń jest blokowanie wydzielania melatoniny, która wspomaga prawidłowy przebieg snu. Więcej na temat czynników wpływających na jakość snu opowiada dr hab. Jolanta Orzeł-Gryglewska z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Cały artykuł dostępny jest na stronie:

środa, 13 października 2021 roku, 13:13