Legia Akademicka
W związku z tym że Uniwersytet Gdański w tym roku nie prowadzi programu Legii Akademickiej zapraszamy do udziału w programie na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Rusza V edycja programu Legii Akademickiej (ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów cywilnych), które będzie realizowane na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dla studentów z całego regionu. Werbunek trwa do 18.11.2021 r. – czytaj dalej! Zgłoś swoją deklarację już dziś!
Zajęcia teoretyczne w ramach Modułu Podstawowego (szeregowego) oraz Modułu Podoficerskiego zostaną zrealizowane w I kwartale 2022 roku. Planuje się utworzyć po 4 grupy szkoleniowe w każdym module po 25-30 osób każda – LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA.
Szkolenie jest dostępne dla studentów cywilnych AMW oraz innych uczelni z regionu (stacjonarnych i zaocznych)! Wymagany jest status studenta (nie wliczają się studia podyplomowe i doktoranckie) oraz polskie obywatelstwo. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Czytaj więcej o Legii Akademickiej na stronach MON:
https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/legia-akademicka
https://www.wojsko-polskie.pl/legia-akademicka/
Terminy realizacji projektu na AMW
Rozpoczęcie rekrutacji wstępnej (Werbunek) 05-18.11.2021 ,
Przyjmowanie wniosków osób zakwalifikowanych – Grudzień 2021
Realizacja zajęć modułów teoretycznych (podstawowy i podoficerski) – I kwartał 2022
Rejestracja jest 2 częściowa!!!
Część pierwsza to ankieta elektroniczna, dostępna na stronie AMW, link do ankiety:
Część druga, polega na pobraniu Wniosku w PDF ze strony AMW i fizyczne złożenie go w biurze ABK AMW (pok. 249 budynek 5)
WNIOSEK O PRZYSTĄPIENIE DO PROGRAMU LEGIA AKADEMICKA
UWAGA: decyduje data wpływu na AMW a nie data stempla pocztowego!
Zasady ogólne realizacji V edycji programu LA na AMW :
- Szkolenie jest realizowane w Module teoretycznym na poziomie podstawowym (szeregowego) i podoficerskim, można realizować oba moduły w jednym roku.
- Szkolenie jest dostępne osób posiadających status STUDENTA studiów dziennych i zaocznych dowolnej uczelni krajowej, wyłącznie dla obywateli polskich. (studia podyplomowe oraz doktoranckie nie uprawniają do udziału w szkoleniu).
Przewidujemy 120 miejsc (4 grupy) w każdym module.