uczelnia

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW MEDYCZNYCH

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Marzec 1, 2022 - 09:24

Drodzy studenci i pracownicy Wydziału Biologii UG. Zapraszamy Was do zaangażowania się w zbiórkę artykułów medycznych, jako nasz wyraz wsparcia dla przyjaciół z Ukrainy.
 
Potrzebne artykuły medyczne:
 
o    Opatrunki
o    Bandaże
o    Plastry
o    Gazy opatrunkowe, bawełniane, jałowe i niejałowe
o    Środki do dezynfekcji, woda utleniona, spirytus
o    Leki przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych
o    Leki przeciwkaszlowe dla dzieci i dorosłych
o    Leki przeciwbólowe (np. APAP, Ibuprom)

Wigilia Wydziałowa 2021

Ostatnia modyfikacja: piątek, Grudzień 17, 2021 - 15:56

W środę 15 grudnia o godz. 13.00 w holu budynku Wydziału Biologii odbyła się symboliczna Wigilia. Z powodu pandemii wydarzenie miało bardzo kameralny charakter – aby uniknąć zgromadzeń, po worki z prezentami dla każdej Katedry zgłosili się do pełniącego rolę Mikołaja Dziekana Dariusza  L. Szlachetko wyłącznie jej przedstawiciele. Wigilię uświetnił także występ (próba generalna) członkiń Studia Wokalnego UG, podczas którego zaprezentowały się w repertuarze świątecznym.

Legia Akademicka

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Listopad 16, 2021 - 08:55

W związku z tym że Uniwersytet Gdański w tym roku nie prowadzi programu Legii Akademickiej zapraszamy do udziału w programie na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

 

Rusza V edycja programu Legii Akademickiej (ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów cywilnych), które będzie realizowane na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dla studentów z całego regionu. Werbunek trwa do 18.11.2021 r. – czytaj dalej! Zgłoś swoją deklarację już dziś!

 

Pożegnanie Fryderyka Pędraka

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Listopad 9, 2021 - 14:17

Z przykrością informujemy, że 5 listopada 2021 r. zmarł w wieku 92 lat Pan Fryderyk Pędrak, emerytowany pracownik przez wiele lat sprawujący pieczę nad Bazą Terenową Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców nad Jeziorem Drużno.

 

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

MOST – rekrutacja na semestr letni

Ostatnia modyfikacja: piątek, Listopad 5, 2021 - 14:28

MOST to Program Mobilności Studentów i Doktorantów, który od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów i doktorantów, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad trzydziestu polskich uczelni partnerskich.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKRUTACJI 

NA SEMESTR LETNI w ROKU AKADEMICKIM 2021/2022

Termin rekrutacji: od 31 października 2021 r. do 30 listopada 2021 r.

 

Ubezpieczenie NNW i OC dla studentów UG

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Październik 25, 2021 - 08:09

Szanowni Studenci,

 

w celu zapewnienia Wam powszechnego dostępu do ubezpieczeń NNW i OC informujemy o przygotowanym przez firmę InterRisk na zlecenie Parlamentu Studentów UG pakiecie ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej studentów, w tym np. w zakresie odpowiedzialności cywilnej podczas odbywania praktyk oraz w życiu prywatnym.

 

Ubezpieczenie obejmuje: rok akademicki 2021/2022 (do 30.09.2022)