Obchody 40-lecia kierunku Biologia na Uniwersytecie Gdańskim

Część oficjalna

Dnia 14 maja 2010 r odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynku Wydziału Biologii, które zbiegło się w czasie z obchodami 40-lecia kierunku Biologia na Uniwersytecie Gdańskim. Uroczystość, która miała miejsce się na placu budowy budynku w Kampusie Bałtyckim Uniwersytetu Gdańskiego, zaszczycili swoją obecnością: Władze Rektorskie Uniwersytetu Gdańskiego, zaproszeni goście, min, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Marcin Białek - reprezentujący Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, pomorscy parlamentarzyści - Jan Kulas i Stanisław Lamczyk, Izabela Erecińska - Zastępca Dyrektora Ośrodka Przetwarzania Informacji, Jacek Jezierski - Prezes Najwyższej Izby Kontroli i absolwent Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, Mariusz Białek - Prezes firmy Allcon - wykonawcy obiektu i oczywiście pracownicy i studenci naszego Wydziału.
(więcej zdjęć w Galerii)

Część nieoficjalna obchodów 40-lecia

W godzinach popołudniowych, w obecnym budynku Wydziału Biologii przy ul.Kładki 24 w Gdańsku odbyła się II część uroczystości - poświęcona obchodom 40-lecia Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Obchody miały radosny przebieg i oprócz przekazanych w lekkiej formie krótkich referatów opisujących "przeszłość i teraźniejszość" biologii na UG, obfitowały w konkursy, które wywołały dużą aktywność zarówno pracowników, jak i studentów.
(więcej zdjęć w Galerii)

Data publikacji: wtorek, 4. Marzec 2014 - 19:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski