Dzień Wydziału Biologii

Dnia 20 maja 2011r, odbył się drugi z kolei Dzień Wydziału Biologii, powiązany z obchodami 41-lecia Wydziału. Program uroczystości obejmował m.in. wystąpienia przedstawicieli katedr w formie krótkich prezentacji "ilustrowanych uśmiechem", opisujących pracę i karierę biologów, które jak się okazało obfitują w różne przygody i niosą ze sobą wiele ekscytujących wrażeń, ale także sporo przeciwności losu.
Swobodny i żartobliwych ton tej części imprezy, nadawała konferansjerka, którą zawdzięczamy Pani dr Agnieszce Kowalkowskiej z Katedry Cytologii i Embriologii Roślin i Panu dr Pawlowi Matulewiczowi z Katedry Fizjologii Zwierząt

Dzień Wydziału Biologii

Szczególnym punktem programu był konkurs "małych form literackich" o tematyce biologicznej, w którym uczestniczyli studenci i doktoranci. Pierwsze miejsce zajął utwór zatytułowany "Ekosystem - dobry system" autorstwa Magdaleny Gappy (II rok biologii), a drugie miejsce i nagrodę publiczności otrzymał wiersz "Zmiany klimatyczne", napisany przez Wojciecha Kosmalskiego (doktorant w Katedrze Ekologii i Zoologii Kręgowców). Nagroda specjalna przyznana przez żeńską część składu jury, powędrowała również do Wojtka Kosmalskiego za fraszkę "Lisie problemy". Zwycięzcom gratulujemy!
Wszystkie prace do poczytania w pliku PDF

Dzień Wydziału Biologii

Szczególnym polem do popisu dla studentów były Studenckie Zawody Sportowe o Puchar Dziekana, potocznie zwane Olimpiadą Parabiologczną, z licznymi konkurencjami, w których zwycięstwo odniósł zespół "Turbodziobaki" w składzie: Marta Zakrzewska, Igor Wierzbicki, Natalia Melka, Mateusz Sworobowicz, Lidia Łukaszewska i Dziobak Perry (biologia - II-gi stopnień)

Dzień Wydziału Biologii