Uroczysta Rada Wydziału w Stacji Biologicznej w Górkach Wschodnich

Dnia 22-go czerwca br. w Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Górkach Wschodnich odbyło się uroczyste posiedzenia Rady Wydziału Biologii, połączone z nadaniem stacji imienia Prof. dr hab. Fryderyka Pautscha - organizatora i pierwszego kierownika stacji i odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświeconej Jego osobie. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego - prof. dr hab. Bernard Lammek, kanclerz - prof. UG, dr hab. Jerzy Gwizdała, uczeń i długoletni współpracownik Prof. Pautscha - prof. dr hab. Janusz Limon z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także autor projektu i wykonawca tablicy - dr hab. Jan Szczypka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

fot. Piotr Rutkowski

W trakcie uroczystości JM Rektor UG wręczył również medale Uniwersytetu Gdańskiego długoletnim, zasłużonym pracownikom Wydziału Biologii. Medale otrzymali:

Dr hab. Maria Herbichowa, prof. UG
Prof. dr hab. Jerzy Rokicki
Prof. dr hab. Edward Skorkowski
Dr hab. Sławomir Kadulski, prof. UG
Dr Ryszard Markowski

Wręczenie Medali
fot. Piotr Rutkowski

Data publikacji: sobota, 8. Marzec 2014 - 20:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski