Spotkanie Wigilijne na Wydziale Biologii

Dnia 16 grudnia 2013r, miało miejsce kolejne, niezwykle ciepłe i świąteczne wydarzenie na naszym Wydziale. Na spotkaniu wigilijnym, przy symbolicznym poczęstunku, wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe oraz dekorowaliśmy pierniczki. Nie zabrakło św. Mikołaja - doskonały w tej roli Prorektor ds. Nauki, prof. Grzegorz Węgrzyn. Przybył wraz z orszakiem reniferów pod wodzą głównego renifera Rudolfa - w tę rolę bez wahania wcielił się Prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą, prof. Marek Ziętara. Mikołaj zabawił nas barwną opowieścią o cukierkach z przetargu oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. W Śnieżynkę przeobraził się Dziekan Wydziału Biologii, prof. Dariusz Szlachetko, który sypał z galerii śnieg-konfetti. Swoją obecnością zaszczycili nas: JM Rektor UG, prof. Bernard Lammek, Dziekani Wydziałów: Chemii, prof. Piotr Stepnowski, oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki, prof. Piotr Bojarski, a także Sponsor Strategiczny ds Choinki, Nadleśniczy Marek Zeman. Mistrzem ceremonii był Karol Linneusz vel Grzegorz M. Cech, który ogłosił wyniki konkursu "Spotkajmy się w zaułku Linneusza". Monika Lipińska z Samorządu Studentów podsumowała akcję "Szlachetna Paczka" i wręczyła dyplomy wolontariuszom. Na specjalnie przygotowanej tablicy studenci i doktoranci zamieścili życzenia do Mikołaja. W niegasnącej rodzinnej i gwarnej atmosferze pracownicy i studenci przystrajali okazałą, 5-metrową choinkę.

Wigilia 2013
fot. Piotr Rutkowski

Więcej zdjęć w Galerii

Data publikacji: poniedziałek, 10. Marzec 2014 - 11:47; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski