Biologia i sztuka w Łaźni

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia serdecznie zaprasza na dwie wystawy zorganizowane w ramach projektu "ART+SCIENCE MEETING 2015"

"Nervoplastica" - Guy Ben-Ary wraz zespołem współpracowników

Guy Ben-Ary od piętnastu lat łączy w swych praktykach twórczych sztukę z neurologią. Jego projekty, realizowane we współpracy z naukowcami i innymi artystami, powstają na styku bioartu i sztuki nowych mediów. Hodowane sieci neuronowe pełnią w jego pracach rolę żywego komponentu pozostającego w interaktywnych relacjach ze składnikami technicznymi, cyfrowymi czy robotycznymi.

Projekty prezentowane na wystawie "Nervoplastica"  zostały opracowane i przygotowane w SymbioticA - Centrum Doskonałości w Sztukach Biologicznych, będącym częścią Szkoły Anatomii, Fizjologii i Biologii Ludzkiej na Uniwersytecie Australii Zachodniej.

"Human Traits" - Patrick Tresset

Wystawa francuskiego artysty i zarazem naukowca Patricka Tresseta dotyczy problematyki twórczości, zarówno ludzkiej, jak i  komputerowej oraz naszych relacji z maszynami nowej generacji. Jego dzieła, to formy robotyczne, które dzięki wykorzystaniu przygotowanych w tym celu programów komputerowych są w stanie rysować portrety.

Adres: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

Wystawy będą czynne w dniach 31.05-14.06.2015 r.

Wstęp wolny!

Więcej informacji: http://laznia.pl/aktualnosci,teraz,1,wystawy.html

oraz w plikach PDF

Załącznik Rozmiar