Nagroda dla przewodnika „Kaszuby Północne na cztery pory roku” w ogólnopolskim konkursie „Róża Regionów”

Jesienią 2018 roku ukazał się przewodnik przyrodniczy pt. „Kaszuby Północne na cztery pory roku” wydany przez Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne” Lokalna Organizacja Turystyczna. Partnerem tej publikacji był Uniwersytet Gdański, a pomysłodawcą, współautorem koncepcji i autorem jednego z rozdziałów dr Jarosław K. Nowakowski pracownik naszego Wydziału. Publikacja odznacza się nowoczesną szatą graficzną, pięknymi zdjęciami i tekstami, które w sposób przystępny, ale nie banalny opisują atrakcje przyrodnicze regionu, podając liczne naukowe fakty i wytłumaczenia dla obserwowanych na północnych Kaszubach zjawisk przyrodniczych.

Wraz z 130 innymi publikacjami tego typu z całej Polski, przewodnik został zgłoszony do konkursu „Róża Regionów”, który wyróżnia najlepsze przykłady promocji turystycznej Polski. 1 lutego, w czasie uroczystej gali w Poznaniu, ogłoszono, że przewodnik „Kaszuby Północne na cztery pory roku” znalazł się wśród dziesięciu wyróżnionych „produktów turystycznych”.

Współpraca przy tworzeniu przewodnika między naszym Wydziałem i lokalną organizacja turystyczną jest świetnym przykładem znaczenia Uniwersytetu Gdańskiego dla regionu i udanego transferu wiedzy akademickiej na użytek lokalnych społeczności.

W formie PDF przewodnik jest dostępny pod adresem: http://www.kaszubypolnocne.pl/epublikacja-44-przewodnik_przyrodniczy.html

Data publikacji: piątek, 15. luty 2019 - 12:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 15. luty 2019 - 12:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz