fbpx Wydział Biologii UG włączył się do inicjatywy wsparcia diagnostyki w walce z koronawirusem | Wydział Biologii

W związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2  Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego wsparł, podjęte już wcześniej przez władze UG, działania w zakresie szybkiego wykrywania zakażeń. Wysokospecjalistyczna aparatura w postaci dwóch termocyklerów Light Cycler 480 II służąca do oznaczeń materiału genetycznego w technologii RT-PCR w czasie rzeczywistym została przekazana na mocy porozumienia do laboratorium diagnostycznego 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. To sprzęt, który umożliwi przeprowadzanie testów wykrywania zakażeń koronawirusem. Szpital Marynarki Wojennej przy ulicy Polanki należy do sieci krajowych szpitali jednoimiennych zakaźnych.

Przekazana aparatura pozwoli na uruchomienie w laboratorium przyszpitalnym diagnostyki molekularnej w kierunku Covid-19. Umożliwi to na zwielokrotnienie liczby wykonywanych testów i znacząco szybsze diagnozowanie chorych z województwa pomorskiego.

Aparatura została przekazana 4 kwietnia 2020 roku.

Fot. Archiwum UG

Termocykler