fbpx Tytuły doktorów honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego dla Rektorów gdańskich uczelni | Wydział Biologii

Uniwersytet Gdański uhonorował tytułem doktora honoris causa pierwszych demokratycznie wybranych rektorów gdańskich uczelni po przemianach ustrojowych 1989 roku – Panów Profesorów Stefana Angielskiego,  Zbigniewa Grzonkę oraz Edmunda Wittbrodta. W czasie uroczystości Rektorzy Seniorzy podkreślali rolę współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w budowaniu silnego, zintegrowanego i konkurencyjnego europejskiego ośrodka akademickiego w Gdańsku. Współpraca, która nabrała intensywnego charakteru już w latach 90. XX wieku, jest obecnie kontynuowana poprzez wspólne projekty naukowe, kierunki oraz inicjatywy, takie jak Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Farenheita. Uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego Rektorom Seniorom odbyła się 5 października w Dworze Artusa w Gdańsku i jest częścią obchodów jubileuszu 50-lecia Uczelni.

Więcej informacji o wydarzeniu

wtorek, 6 października 2020 roku, 14:31