fbpx Stypendium NAWA w Programie im. Iwanowskiej dla Doktorantki Wydziału Biologii | Wydział Biologii

Stypendium NAWA w Programie im. Iwanowskiej dla Doktorantki Wydziału Biologii

Pani mgr Darya Harshkova, doktorantka Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin otrzymała finansowanie projektu pt. „Disorder of the cell cycle as a possible reason of diclofenac toxicity towards unicellular green alga Chlamydomonas reinhardtii”  w ramach Programu im. Iwanowskiej (NAWA). Programu ma zwiększyć mobilność międzynarodową doktorantów poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych w zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Celem projektu mgr Harshkovej jest zweryfikowanie hipotezy, że jedną z przyczyn fitotoksyczności diklofenaku jest zaburzenie przebiegu cyklu komórkowego glonów z gromady zielenic. Doktorantka zaplanowała badania w ośrodku ALGATECH – The Centre of Algal Biotechnology of the Institute of Microbiology of the Czech Academy of Sciences.

Serdecznie gratulujemy!

PDF icon decision_harskova.pdf306.11 KB