Zapraszamy na pierwszą Pomorską Noc Naukowców!
Co to jest bateria bagdadzka i czy owoce mają napięcie? Jak wygląda krew pod mikroskopem i czy przy użyciu sinic można namalować obraz? Jak najlepiej i najłatwiej zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje mózg? Jakie niewidoczne niebezpieczeństwo kryją jaskinie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy podczas pierwszej Pomorskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 29 września na terenie Trójmiasta.
W tę jedną jedyną noc w roku naukowcy odejdą od swoich codziennych zajęć i prowadzonych badań, otworzą swoje miejsca pracy i zaprezentują dzieciom, młodzieży i dorosłym jak ciekawa, pasjonująca i przede wszystkim dostępna dla każdego jest nauka. Do wyboru będzie kilkadziesiąt wydarzeń, w tym pokazy naukowe, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty, wykłady, wydarzenia interaktywne i konkursy! To wszystko aby rozbudzić głód wiedzy, oraz pokazać każdemu, że poznawanie świata, zdobywanie wiedzy, analityczne myślenie, wyciąganie wniosków i rozbudzanie wyobraźni daje dużo radości.
Pomorska Noc Naukowców to okazja do spotkania z naukowcami oraz szansa na odkrycie fascynującego świata nauki w mniej poważnym niż zazwyczaj wydaniu. Uczestnicy PNN będą mieli do wyboru różnorodne atrakcje związane z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, jak również psychologią czy szeroko rozumianą humanistyką.
Na Uniwersytecie Gdańskim Pomorska Noc Naukowców rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa aż do godz. 21.00.
Wykłady, warsztaty i pokazy odbywać się będą m.in. na Wydziale Biologii - serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w tym wyjątkowym dniu, atrakcji na pewno nie zabraknie!
Zachęcamy do skorzystania z dedykowanej aplikacji, zawierającej pełen harmonogram z podziałem na wykłady, warsztaty i pokazy: Link
Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: pomorskanocnaukowcow.eu
Organizatorzy:
Wydarzenie w województwie pomorskim koordynuje Gdański Uniwersytet Medyczny, a jego partnerami są pomorskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej oraz dwa ośrodki popularyzacji nauki – Centrum Nauki Experyment oraz Hevelianum. Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II.