Żegnamy Panią Grażynę Tarnowską-Boreysza

Z głębokim żalem informujemy, że 30 listopada zmarła po ciężkiej chorobie

Pani Grażyna Tarnowska-Boreysza.

Pani Grażyna była prezesem firmy ABO, dostarczającej odczynniki i produkty dla biologii molekularnej i biotechnologii oraz sprzęt na potrzeby laboratoriów.
Firmę ,,P.P.H. ABO'' założył na przełomie lat 1987-1988 Pan Andrzej Boreysza, absolwent Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Była to jedna z pierwszych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów biotechnologicznych. Po tragicznym wypadku samochodowym w 1992 roku, w którym Andrzej Boreysza zginął, przedsiębiorstwo prowadziła jego żona, Pani Grażyna Tarnowska-Boreysza, również absolwentka Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii UG.

Od wielu lat Pani Grażyna Tarnowska-Boreysza ściśle współpracowała z Wydziałem Biologii, Geografii i Oceanologii, a następnie z Wydziałem Biologii UG. Sponsorowała nasze konferencje naukowe oraz wspierała badania.

Będziemy ją zawsze ciepło wspominać.

Msza żałobna odprawiona zostanie w sobotę 6 grudnia o godzinie 9.00 w kościele Andrzeja Boboli w parafii Św. Krzyża przy ul Mickiewicza 11 w Gdańsku Wrzeszczu

Data publikacji: środa, 3. Grudzień 2014 - 08:43; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 3. Grudzień 2014 - 17:47; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz