Pożegnanie Pana Zefiryna Pągowskiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.P.
Zefiryna Pągowskiego

pracownika (w latach 1976 -1979) i długoletniego współpracownika Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Gdańskiego w okresie kiedy był strażnikiem w rezerwacie Jezioro Druzno. Zawsze mogliśmy liczyć na Jego pomoc w pracach na tym jeziorze. Zawsze był otwarty na współpracę i przekazywał wiele cennych informacji o tym co dzieje się na Druznie. Bardzo lubił pomagać też naszym studentom w pracach terenowych. Był świetnym przyrodnikiem, bardzo dobrym znawcą ptaków, osobą oddaną sprawom ochrony przyrody. Zefiryn był też wspaniałym fotografem przyrody, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Pełnił również funkcję strażnika w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, a także współpracował z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 7.01.2015 o godzinie 11.30 na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku

Data publikacji: piątek, 2. Styczeń 2015 - 08:44; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 2. Styczeń 2015 - 08:47; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz