Oliwska Akademia Sztuki

Miło nam poinformować, iż Wydział Biologii UG podjął współpracę z Fundacją Wspólnota Gdańska w ramach projektu "Oliwska Akademia Sztuki".

Oliwska Akademia Sztuki jest nieformalną uczelnią działającą od 2012 roku, zrzeszającą kilkuset słuchaczy z Trójmiasta. Bezpłatne wykłady, warsztaty, spotkania autorskie itp. są dedykowane wszystkim zainteresowanym szeroko rozumianą kulturą i sztuką.

Do 2014 roku można było korzystać z oferty akademii w ramach następujących wydziałów:
Sztuk Plastycznych
Robót Ręcznych
Kaligrafii i Typografii
Oliwistyki (Katedra Wiedzy, Katedra Emocji, Katedra Wizji)
Sztuki Ogrodniczej i Florystyki
Literatury (Katedra Reportażu, Poezji, Prozy)
Filmowy

Mody i Urody

Międzywydziałowy Instytut Rodzinny

W styczniu br. został powołany Wydział Przyrodniczy, na którym trzon kadry dydaktycznej stanowią zaproszeni do współpracy nauczyciele akademiccy z Wydziału Biologii UG:

Pani dr hab. Monika Badura - Katedra Ekologii Roślin

Pan dr Wojciech Glac - Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka

Pani prof. UG, dr hab. Anna Herman-Antosiewicz - Katedra Biologii Molekularnej

Pani prof. UG, dr hab. Danuta Lewandowska - Katedra Fizjologii Zwierząt

i Człowieka

Pani dr Beata Michno - Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców

Pani dr Dorota Myślińska - Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka

Pani dr Ewa Piotrowska - Katedra Biologii Molekularnej

Pan dr Wojciech Pokora - Katedra Fizjologii i Biotechnologii Roślin

Pani dr Joanna Święta-Musznicka - Katedra Ekologii Roślin

W dniu 10 stycznia br. (sobota), o godz. 11.00, na nowo powstałym Wydziale odbędzie się wykład inauguracyjny pt. "Uczenie się i pamięć", który zaprezentuje Pani dr Dorota Myślińska.

Miejsce: Gdańsk-Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej Oliwskiej Akademii Sztuki

Więcej informacji http://oas.edu.pl/wydarzenia

Data publikacji: środa, 7. Styczeń 2015 - 08:55; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 7. Styczeń 2015 - 08:55; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz