MOKRADŁA A NASZA PRZYSZŁOŚĆ: zacznij działać! Światowy Dzień Mokradeł 2015 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Z okazji 44. rocznicy uchwalenia Konwencji Ramsarskiej o ochronie obszarów wodno-błotnych na otwarte seminarium pt. MOKRADŁA A NASZA PRZYSZŁOŚĆ: zacznij działać!  zapraszają:  Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Ochrony Mokradeł, Krajowy Sekretariat Konwencji Ramsarskiej w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska,Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie.

Choć tego nie widać na co dzień, mokradła w znacznej mierze kształtują świat, w którym żyjemy. Zmieniając je, zmieniamy naszą przyszłość. W Europie, w tym w Polsce, dwa najszybciej zmieniające się typy mokradeł to rzeki i torfowiska. Jakie będą skutki dzisiejszych melioracji i „prac utrzymaniowych” na rzekach? Jak na zasoby wody, stan klimatu i różnorodność biologiczną wpłynie kontynuacja rolniczej i przemysłowej eksploatacji odwodnionych torfowisk? Jak razem możemy pomóc spowolnić, a może odwrócić niekorzystne zmiany.

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii "Rzeki i bagna Mazowsza" zorganizowana przez RDOŚ w Warszawie, wyeksponowana w holu Wydziału Biologii UW w dniach 19 stycznia – 6 lutego.

Seminarium odbędzie się w dniu 1 lutego br. (niedziela) na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Miecznikowa 1, w godz. 11.00-17.30

Wstęp wolny!

Krótkie komunikaty mokradłowe (prosimy przesyłać zgłoszenia na adres W.Kotowski [at] uw.edu.pl <http://uw.edu.pl>).

Program seminarium w pliku PDF

Data publikacji: poniedziałek, 19. Styczeń 2015 - 08:21; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Styczeń 2015 - 08:28; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz