Światowy Dzień Ptaków Wędrownych

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 15 maja 2022 na Światowy Dzień Ptaków Wędrownych, organizowany już po raz 10. w Terenowej Stacji Obrączkowania Ptaków Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy (okolice wyjścia na plażę nr 29) na Półwyspie Helskim.

Od 10.00 do 16.00 będzie możliwość przyjrzenia się pracy ornitologów podczas obrączkowania ptaków w ramach Programu Badawczego Akcja Bałtycka. Obecni na miejscu specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące ptaków i ich wędrówek. Pobliskie uroczysko Każa będzie celem spacerów z ornitologiem połączonych z obserwacjami ptaków. Na terenie pikniku palić się będzie się ognisko, przy którym będzie można usiąść i odpocząć (a po przyniesieniu własnego prowiantu, również się posilić). Dla najmłodszych uczestników zaplanowane są warsztaty artystyczne i gry terenowe. Od godziny 14.00 w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (Władysławowo, ul. Merkleina 1) wygłaszane będą wykłady o ptakach, o badaniach ich wędrówek oraz o reakcji ptaków (i nie tylko) na współczesne zmiany w środowisku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale prosimy o rezerwację wejścia na teren wydarzenia oraz udziału w zaplanowanych warsztatach, wykładach czy wycieczkach na stronie https://www.fundacja-ab.org.pl/sdpw-2022

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Akcja Bałtycka w współpracy ze Stacją Badania Wędrówek Ptaków na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym w ramach projektu „Ptaki Pomorza – poznaj by chronić – kontynuacja” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 

Data publikacji
-