fbpx IV Pomorska Konferencja Open Science | Wydział Biologii

IV Pomorska Konferencja Open Science

Zapraszamy na IV Pomorską Konferencję Open Science!

Celem konferencji jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, jak również podjęcie próby zbadania obowiązujących trendów i kierunków rozwoju otwartej nauki w Polsce. Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno osoby zainteresowane rozwojem platformy mostwiedzy.pl, jak i osoby realizujące innego typu projekty i inicjatywy.

Tematyka Otwartej Nauki jest coraz bardziej rozpowszechniona. Zarówno udostępnianie wyników badań w postaci publikacji jak i danych badawczych jest coraz częściej wymogiem instytucji i agencji finansujących badania naukowe. Tworzone są liczne rekomendacje, dobre praktyki i polityki w zakresie wprowadzania otwartego dostępu. Celem konferencji jest zebranie i zaprezentowanie doświadczeń różnych polskich uczelni i instytutów naukowych w zakresie otwierania danych badawczych z różnych dyscyplin naukowych.

W szczególności zaprezentowane zostaną doświadczenia uczelni realizujących projekt MOST DANYCH - Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego gdzie projekt realizowany jest zarówno przez zespoły bibliotekarzy i informatyków tworzących narzędzia do udostępniania danych - repozytorium danych, jak i naukowców udostępniających wyniki swoich badań w postaci Otwartych Danych Badawczych (Open Research Data).

Dowiedz się więcej o IV PKOS

poniedziałek, 22 lutego 2021 roku, 12:33