konferencja

Konferencja projektowa LIFE for dunes

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 14 luty, 2023 - 11:13

W piątek 03 lutego 2023 r. odbyła się konferencja naukowa zorganizowana w formule online przez pracowników Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii UG. Konferencja dotyczyła problemów związanych z ochroną nadmorskich siedlisk wydmowych, a jej efektem ma być zawiązanie międzynarodowego konsorcjum celem złożenia wniosku o finansowanie działań z zakresu monitoringu i renaturyzacji siedlisk wydmowych południowego wybrzeża Bałtyku.

Zaproszenie na konferencję PASTEUR 2022

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 12 Wrzesień, 2022 - 10:11

Szanowni Państwo,

w tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ludwika Pasteura. Jego życie było drogą epokowych odkryć w dziedzinie chemii, biologii i medycyny, a jednocześnie przykładem niezwykłej intuicji i dociekliwości badawczej, a także ogromnej wytrwałości i determinacji. Tegoroczny jubileusz to niepowtarzalna okazja do upamiętnienia życia i osiągnięć jednego z największych umysłów wszech czasów.

II Kongres Młodej Nauki w Gdańsku

Ostatnia modyfikacja: środa, 30 Marzec, 2022 - 11:02

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza do zgłaszania paneli na II KMN, który odbędzie się w 7-10 lipca 2022 roku na Uniwersytecie Gdańskim. 
Zgłaszającymi panele mogą być studenci, doktoranci i młodzi naukowcy. W celu zgłoszenia panelu należy uzupełnić formularz rejestracyjny zawierający podstawowe informacje o zgłaszającym oraz panelu (tytuł i opis).

Zaproszenie na weekendowe kursy Fundacji Center For American Studies

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 22 Listopad, 2021 - 11:38

W imieniu Fundacji Center For American Studies serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów na dwa weekendowe kursy – kurs z prowadzenia badań naukowych w języku angielskim oraz kurs przygotowujący do testu językowego FCE.

Kursy poprowadzą naukowcy/native speakerzy ze Stanów Zjednoczonych: absolwenci prestiżowego George Mason University. 

Poniżej szczegółowe informacje:

 

 

7. edycja Sympozjum Ramona Margalef’a

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 20 Lipiec, 2021 - 12:42

European University of the Seas Sea-Eu ma przyjemność ogłosić 7. edycję Sympozjum Ramona Margalef’a: „Przekrojowe spojrzenie na biologiczny obieg węgla w antropocenie”, która odbędzie się online od 5 do 8 października 2021 roku. Sympozjum skierowane jest do doktorantów i młodych naukowców z dziedziny oceanografii, biologii, nauk o środowisku, fizyki, ekologii i będzie doskonałą okazją do wspierania wspólnej nauki poprzez dyskusje na temat analogii i rozbieżności dotyczących ekologii i biogeochemicznego funkcjonowania ekosystemów wodnych i lądowych.

 

Dzień Roślin Mięsożernych

Ostatnia modyfikacja: środa, 5 Maj, 2021 - 11:43

Serdecznie zapraszamy na Światowy Dzień Roślin Mięsożernych, który odbędzie się w środę  5 maja 2021 r.  Obejmie ona  konkurs fotograficzny i BEZPŁATNĄ konferencję internetową z udziałem botaników, ogrodników i innych entuzjastów z całego świata, zaproszonych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami o roślinach mięsożernych. Pomysłodawcą wydarzenia jest dr hab. Krzysztof Banaś, prof. UG z Katedry Ekologii Roślin naszego Wydziału.

 

International Sopot Youth Conference 2021 entitled Where the World is Heading

Ostatnia modyfikacja: piątek, 19 Marzec, 2021 - 11:54

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i doktorów (do dwóch lat po obronie) do uczestnictwa w International Sopot Youth Conference 2021 entitled Where the World is Heading, która organizowana jest w ramach Otwartych Dni Nauki.

 

W związku z niepewną sytuacją związaną z COVID-19 na świecie, edycja konferencji w 2021 roku odbędzie się online.

 

Zapraszamy młodych naukowców aby przedstawili swoją pracę (w formie wystąpienia ustnego jak i posteru), wizje, opinie i przemyślenia.