konferencja

Zaproszenie na konferencję PASTEUR 2022

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Wrzesień 12, 2022 - 10:11

Szanowni Państwo,

w tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ludwika Pasteura. Jego życie było drogą epokowych odkryć w dziedzinie chemii, biologii i medycyny, a jednocześnie przykładem niezwykłej intuicji i dociekliwości badawczej, a także ogromnej wytrwałości i determinacji. Tegoroczny jubileusz to niepowtarzalna okazja do upamiętnienia życia i osiągnięć jednego z największych umysłów wszech czasów.

II Kongres Młodej Nauki w Gdańsku

Ostatnia modyfikacja: środa, Marzec 30, 2022 - 11:02

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza do zgłaszania paneli na II KMN, który odbędzie się w 7-10 lipca 2022 roku na Uniwersytecie Gdańskim. 
Zgłaszającymi panele mogą być studenci, doktoranci i młodzi naukowcy. W celu zgłoszenia panelu należy uzupełnić formularz rejestracyjny zawierający podstawowe informacje o zgłaszającym oraz panelu (tytuł i opis).

Zaproszenie na weekendowe kursy Fundacji Center For American Studies

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Listopad 22, 2021 - 11:38

W imieniu Fundacji Center For American Studies serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów na dwa weekendowe kursy – kurs z prowadzenia badań naukowych w języku angielskim oraz kurs przygotowujący do testu językowego FCE.

Kursy poprowadzą naukowcy/native speakerzy ze Stanów Zjednoczonych: absolwenci prestiżowego George Mason University. 

Poniżej szczegółowe informacje:

 

 

7. edycja Sympozjum Ramona Margalef’a

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Lipiec 20, 2021 - 12:42

European University of the Seas Sea-Eu ma przyjemność ogłosić 7. edycję Sympozjum Ramona Margalef’a: „Przekrojowe spojrzenie na biologiczny obieg węgla w antropocenie”, która odbędzie się online od 5 do 8 października 2021 roku. Sympozjum skierowane jest do doktorantów i młodych naukowców z dziedziny oceanografii, biologii, nauk o środowisku, fizyki, ekologii i będzie doskonałą okazją do wspierania wspólnej nauki poprzez dyskusje na temat analogii i rozbieżności dotyczących ekologii i biogeochemicznego funkcjonowania ekosystemów wodnych i lądowych.

 

Dzień Roślin Mięsożernych

Ostatnia modyfikacja: środa, Maj 5, 2021 - 11:43

Serdecznie zapraszamy na Światowy Dzień Roślin Mięsożernych, który odbędzie się w środę  5 maja 2021 r.  Obejmie ona  konkurs fotograficzny i BEZPŁATNĄ konferencję internetową z udziałem botaników, ogrodników i innych entuzjastów z całego świata, zaproszonych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami o roślinach mięsożernych. Pomysłodawcą wydarzenia jest dr hab. Krzysztof Banaś, prof. UG z Katedry Ekologii Roślin naszego Wydziału.

 

International Sopot Youth Conference 2021 entitled Where the World is Heading

Ostatnia modyfikacja: piątek, Marzec 19, 2021 - 11:54

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i doktorów (do dwóch lat po obronie) do uczestnictwa w International Sopot Youth Conference 2021 entitled Where the World is Heading, która organizowana jest w ramach Otwartych Dni Nauki.

 

W związku z niepewną sytuacją związaną z COVID-19 na świecie, edycja konferencji w 2021 roku odbędzie się online.

 

Zapraszamy młodych naukowców aby przedstawili swoją pracę (w formie wystąpienia ustnego jak i posteru), wizje, opinie i przemyślenia.

UG TALKS - Slam naukowy online

Ostatnia modyfikacja: środa, luty 24, 2021 - 11:12

Zgłoś się, przygotuj wystąpienie i wygraj 500 zł za referat spotkania i 2000 zł za najlepsze wystąpienie finałowe!

Pierwszy slam naukowy na UG!

Z uwagi na panujące obostrzenia UG Talks przenosi się do świata wirtualnego. Co to oznacza? Nie zmieniają się założenia wydarzenia (15 minutowe konkursowe prezentacje) – a jedynie jego formuła i zasięg. O szczegółach przeczytacie poniżej, w sekcji Online.

 

IV Pomorska Konferencja Open Science

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, luty 22, 2021 - 12:33

Zapraszamy na IV Pomorską Konferencję Open Science!

 

Celem konferencji jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, jak również podjęcie próby zbadania obowiązujących trendów i kierunków rozwoju otwartej nauki w Polsce. Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno osoby zainteresowane rozwojem platformy mostwiedzy.pl, jak i osoby realizujące innego typu projekty i inicjatywy.

RESBIOS na UG – informacja o webinarium

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Styczeń 26, 2021 - 11:21

W ramach realizowanego na UG z programu UE Horyzont 2020 projektu RESBIOS zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w webinarze:

Science communication with a Gender perspective:

What does this really mean?

A closer look into biosiences.

Pierwszy z tej serii webinar dotyczyć będzie znaczenia perspektywy płci w komunikacji naukowej, zwłaszcza w naukach biologicznych i pokrewnych.