Uroczystość wręczenia Medali 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Biologii UG

Na zakończenie obchodów Jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego w piątek 5 marca 2021 roku w Auditorium Biologicum Wydziału Biologii odbyła się uroczystość wręczenia Medali 50-lecia Uniwersytegu Gdańskiego zasłużonym profesorom i pracownikom Wydziału, jako podziękowanie za ich wysiłek i wkład w rozwój uczelni. Rektor UG, prof dr hab. Piotr Stepnowski oraz Dziekan Wydziału, prof dr hab. Dariusz L. Szlachetko powitali wszystkich przybyłych na uroczystość oraz złożyli serdeczne gratulacje.

Medale zostały przyznane następującym osobom:

• prof. dr hab. Jerzy Bohdanowicz
  • prof. dr hab. Małgorzata Latałowa
  • prof. dr hab. Barbara Lipińska
  • prof. dr hab. Edward Skorkowski
  • prof. dr hab. Lech Stempniewicz
  • prof. dr hab. Ryszard Szadziewski
  • prof. dr hab. Józef Szmeja
  • prof. dr hab. Alina Taylor
  • prof. dr hab. Zbigniew Tukaj
  • dr hab. Maria Herbichowa, prof. UG
  • dr Krystyna Burkiewicz
  • dr Grażyna Konopa
  • dr Ryszard Markowski
  • dr Beata Michno

Medal otrzymała również wieloletnia kierownik Dziekanatu, Pani mgr Joanna Pernaczyńska oraz Pani Małgorzata Turzyńska, Kierownik Administracji.

Równocześnie przyznane zostały medale KEN, nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Medalami zostali wyróżnieni:

• prof. dr hab. Józef Szmeja
  • dr Wojciech Glac
  • dr Iwona Majcher
  • dr Dorota Myślińska

Grono odznaczonych Profesorów i Pracowników otrzymało także w prezencie kwiaty, upominki uniwersyteckie oraz Księgę Pamiątkową wydaną na 50-lecie Wydziału Biologii.

Serdecznie gratulujemy!

Film autorstwa Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG z wręczenia medali pracownikom naszego Wydziału można obejrzeć TUTAJ

fot. Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG

Data publikacji: czwartek, 8. Kwiecień 2021 - 10:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 8. Kwiecień 2021 - 11:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz