Wydział Biologii UG zainaugurował rok akademicki 2021/2022

Dnia 7 października 2021 r. o godz. 10.00 w Auditorium Biologicum w gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Inauguracja rozpoczęła się od przemówienia Dziekana Wydziału, prof. dr hab. Dariusza L. Szlachetko, po którym głos zabrał Rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Następnie J.M. Rektor wraz z dr hab. Joanną Izdebską, prof. UG, Prodziekanem ds. Nauki, wręczyli dyplomy doktora habilitowanego.

Podczas inauguracji odbyła się uroczysta promocja doktorska i wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej. Dyplomy otrzymali ponadto najlepsi absolwenci Wydziału roku 2020/2021, zaś pracownicy Wydziału Biologii zostali uhonorowani nagrodami Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, które otrzymali z rąk dr Doroty Myślińskiej, Prodziekana ds. Współpracy i Rozwoju.

Immatrykulację poprowadził dr hab. Krzysztof Banaś, prof. UG., Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia.

Na koniec Dziekan Wydziału Biologii poinformował o sukcesie dr Karoliny Pierzynowskiej, która została laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award. Nagroda ta po raz pierwszy trafiła do Polski.

Uroczystość zakończył wykład inauguracyjny pt. „Historia ewolucyjna amonitów: wielki triumf i tragiczny finał”, który wygłosiła dr hab. Elena Yazykova, prof. Uniwersytetu Opolskiego.

Szczegółowa relacja z uroczystości dostępna jest na stronie: https://ug.edu.pl/news/pl/1965/wydzial-biologii-ug-zainaugurowal-nowy-rok-akademicki

Szersza fotorelacja w Naszej Galerii

fot. Piotr Wajda

Data publikacji: piątek, 8. Październik 2021 - 14:31; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Październik 2021 - 13:44; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz