fbpx Weekend z Klimaksem – oprowadzi dr Przemysław Baranow z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody | Wydział Biologii

Wystawa „Klimaks” to niezwykły projekt, który w dniach 25 czerwca-31 października można oglądać w Muzeum Emigracji w Gdyni. Na stronie Muzeum możemy przeczytać, że:

Historia, prezentowana na wystawie „Klimaks” wydarzyła się naprawdę, jednak nigdy nie została przedstawiona w ten sposób. Opowiada o relacji łączącej człowieka i jego środowisko naturalne z perspektywy wyjazdów Polaków do Ameryki Południowej na przełomie XIX i XX wieku. Na wystawie stawiamy sobie i zwiedzającym pytanie o to, jak możemy budować bardziej partnerskie relacje z przyrodą i na nowo spojrzeć na historię polskich emigrantów w Ameryce Południowej?

W weekend 23 i 24 października Muzeum zaprasza na specjalne oprowadzenia z kuratorem i osobami zaangażowanymi w powstanie wystawy. Wsród osób oprowadzających znajdzie się dr Przemysław Baranow z Katedry Taksonomii Roślin naszego Wydziału.

Dr Przemysław Baranow – konsultant merytoryczny Muzeum Emigracji w Gdyni przy wystawie czasowej „Klimaks”. Od 2011 roku pracuje jako adiunkt w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Autor ponad czterdziestu artykułów, monografii i wystąpień konferencyjnych poświęconych taksonomii i różnorodności biologicznej storczykowatych. Uczestnik czterech wypraw badawczych w rejony tropikalne Afryki i Ameryki Południowej.

Szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na stronie:

poniedziałek, 18 października 2021 roku, 13:54