BADANIA ARCHEOBOTANICZNE W TUNEZJI

Pani dr hab. Monika Badura prof. UG z Katedry Ekologii Roślin WB UG bierze udział w projekcie badawczym Uniwersytetu Warszawskiego (NCN 2020/37/B/HS3/00348) oraz Institut National du Patrimoine, mającym na celu zbadanie pozostałości rzymskiego miasta Mustis oraz jego wiejskiego zaplecza, położonych w Tunezji, około 120 km na południowy-zachód od starożytnej Kartaginy. Jednym z archeobotanicznych celów w projekcie jest poznanie roślin użytkowanych przez mieszkańców starożytnego miasta. W trakcie obecnego sezonu badawczego profesor Badura prowadzi prace terenowe, a dalsza część analiz zostanie wykonana w laboratorium KER.

Fot. K. Kowalewski, Uniwersytet Warszawski

Data publikacji: środa, 24. Listopad 2021 - 10:44; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 24. Listopad 2021 - 10:57; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz