Wigilia Wydziałowa 2021

W środę 15 grudnia o godz. 13.00 w holu budynku Wydziału Biologii odbyła się symboliczna Wigilia. Z powodu pandemii wydarzenie miało bardzo kameralny charakter – aby uniknąć zgromadzeń, po worki z prezentami dla każdej Katedry zgłosili się do pełniącego rolę Mikołaja Dziekana Dariusza  L. Szlachetko wyłącznie jej przedstawiciele. Wigilię uświetnił także występ (próba generalna) członkiń Studia Wokalnego UG, podczas którego zaprezentowały się w repertuarze świątecznym. Zabrzmiały nie tylko tradycyjne polskie kolędy, takie jak „Lulajże Jezuniu”, czy „Mizerna cicha”, ale również piosenki, także w języku angielskim, które w sposób mniej lub bardziej oczywisty związane są z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Ciekawy repertuar utworów, a także różnorodne głosy i osobowości wokalistek wzbudziły zachwyt odbiorców, którzy oglądali koncert z holu i galerii na poszczególnych piętrach.

Koncert natomiast odbył się o godz. 19.00 tego samego dnia.

Na przyozdobionym świątecznymi dekoracjami holu zostały również rozstawione stoły ze świątecznymi przysmakami oraz kalendarzami wydziałowymi na 2022 rok – aby każdy student, pracownik lub gość Wydziału mógł się poczęstować i zaopatrzyć w niezbędny na każdym biurku upominek.

Data publikacji: piątek, 17. Grudzień 2021 - 15:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 17. Grudzień 2021 - 15:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz