Konferencja: "Rola Gdańska w badaniach inkluzji bursztynowych"

W dniach 5-6 grudnia 2008 roku odbyła się w Uniwersytecie Gdańskim konferencja: "Rola Gdańska w badaniach inkluzji bursztynowych". Zorganizowana została przez Katedrę Zoologii Bezkręgowców z okazji 10 lecia działalności pracowni - Muzeum Inkluzji w Bursztynie. Współorganizatorami konferencji byli: Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Sekcja Paleoentomologiczna Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Patronat nad konferencją objęli: Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska, Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn - Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego, Światowa Rada Bursztynu przy Prezydencie Miasta Gdańska oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Pierwszy dzień konferencji poświęcony był roli Gdańska w badaniach inkluzji i 10 rocznicy działalności muzeum. Drugi dzień miał charakter interdyscyplinarny. Swoje referaty przedstawili naukowcy z różnych dziedzin nauki (paleontolodzy, geolodzy, archeolodzy, chemicy), którzy w swoich badaniach wykorzystują bursztyn. W konferencji uczestniczyło 56 osób, byli wśród nich naukowcy, bursztynnicy, kolekcjonerzy, studenci, uczniowie szkół, przedstawiciele organizacji turystycznych i władz miasta.

Data publikacji: czwartek, 20. luty 2014 - 10:30; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski