Konkurs National Geographic "Travelery 2008"

Prof. UG dr hab. Krzysztof Skóra, kierownik Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu został laureatem konkursu National Geographic "Travelery 2008" w kategorii społeczna inicjatywa roku. Nagrodę przyznano za "zaangażowanie w ochronę fauny i flory Morza Bałtyckiego oraz prace nad przywróceniem populacji szarych fok na polskim Wybrzeżu".

Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Gdańskiego i kierownik Katedry Biologii Molekularnej na Wydziale Biologii UG został nominowany w konkursie National Geographic Travelery 2008 w kategorii: naukowe odkrycie roku za "opracowanie metody leczenia mukopolisacharydozy - ciężkiej choroby genetycznej".

Data publikacji: czwartek, 20. luty 2014 - 11:21; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski