Inauguracja roku akademickiego 2009/2010

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2009/2010 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się 6 października 2009 roku o godzinie 10.00, w Auli Wydziału, przy ul. Kładki 24. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego Prof. dr hab. Bernard Lammek i Rektorzy Seniorzy: Prof. dr hab. Bronisław Rudowicz, Prof. dr hab. Marcin Pliński, Prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa - obecny dziekan Wydziału Filologicznego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010

W wystąpieniach inauguracyjnych zarówno JM Rektor - Prof. dr hab. Bernard Lammek, jak i Dziekan Wydziału - Prof. dr hab. Dariusz Szlachetko, podkreślili ważny dla Wydziału fakt rozpoczęcia w najbliższych miesiącach budowy na terenie Kampusu Bałtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego, nowego budynku Wydziału Biologii.

Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010

W trakcie uroczystości odbyły się zwyczajowe promocje habilitacyjne i doktorskie i immatrykulacja rozpoczynających studia na naszym wydziale studentów kierunku Biologia i Przyroda. Miłym akcentem było wręczenie dyplomów ukończenia studiów najlepszym tegorocznym absolwentom kierunku Biologia. Niezwykle interesujący wykład inauguracyjny, zatytułowany: "100-lecie odkrycia łupków Burgess" wygłosił Prof. Dr hab. Jerzy Dzik z Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie

Więcej zdjęć w Galerii

Data publikacji: poniedziałek, 3. Marzec 2014 - 18:10; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski