Uniwersalna Strefa Nauki

Dnia 23 stycznia, w ramach Uniwersalnej Strefy Nauki - festiwalu nauki zorganizowanego przez Uniwersytet Gdański w związku z obchodami 40-lecia uczelni, fascynujący świat biologii przybliżali mieszkańcom Trójmiasta pracownicy i studenci naszego Wydziału.
Przygotowane przez nich pokazy i prezentacje cieszyły się bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród młodych, jak i dorosłych widzów. Proste a zarazem efektowne eksperymenty ukazywały obserwującym bardzo spektakularne zjawiska i metody biologiczne, takie jak izolacja i obserwacja DNA, mutacje genetyczne, reakcje roślin na różnego rodzaju bodźce czy też zadziwiające zachowania roślin owadożernych.
Nad całością przedsięwzięcia czuwali Pani dr Krystyna Burkiewicz i Pan dr hab. Piotr Rutkowski.

Więcej zdjęć w Galerii

Data publikacji: wtorek, 4. Marzec 2014 - 14:01; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski