Zajęcia dla II LO w Elblągu

W dniu 22 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach współpracy edukacyjnej między II LO w Elblągu a Wydziałem Biologii UG. Młodzież przybyła z ogromnym tortem i okazałą medinillą. Uczniowie wysłuchali wykładu dr M. Kozieradzkiej-Kiszkurno pt. "Od mikroskopu świetlnego do elektronowego", uczestniczyli w warsztatach "I wśród roślin są drapieżcy" prowadzonych przez dr K. Gosa, a w Katedrze Cytologii i Embriologii Roślin zapoznali się z działaniem mikroskopów - elektronowego skaningowego i fluorescencyjnego.

Tort

Warsztaty - I wśród roślin są drapieżcy
Warsztaty "I wśród roślin są drapieżcy"

Rosiczka przylądkowa (Drosera capensis Alba)