"Nasi" w BIOBLITZ

W dniach 2-3 czerwca absolwenci i studenci naszego Wydziału zrzeszeni w Akademickim Kole Chiropterologicznym PTOP Salamandra, wzięli udział w prowadzonej od kilkunastu lat ogólnoświatowej akcji BIOBLITZ, promującej zrozumienie znaczenia różnorodności biologicznej. W tym roku uczestnicy akcji wybrali się nad rzekę Tugę, w okolice Nowego Dworu Gdańskiego, na zaproszenie lokalnej organizacji "Salvinia" organizującej Bioblitz po raz trzeci. Ekipie naszego Wydziału w składzie: Martyna Jankowska-Jarek, Konrad Bidziński, Piotr Piliczewski, Marta Więckowska, udało się oznaczyć aż 648 gatunków reprezentujących wszystkie królestwa. Wyniki były analizowane i prezentowane na żywo w czasie festynu, na który licznie przybyli uczniowie okolicznych szkół.

BioBlitz

Data publikacji: czwartek, 6. Marzec 2014 - 10:20; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski