Nasz udział w Polskiej Akadamiii Dzieci

W dniu 4 listopada, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się kolejne zajęcia w ramach międzyuczelnianego projektu "Polska Akademia Dzieci". W wykładzie i warsztatach, przeprowadzonych przez dr Iwonę Majcher z Pracowni Dydaktyki Biologii oraz studentów specjalizacji nauczycielskiej II roku kierunku Przyroda, wzięło udział 60 słuchaczy Polskiej Akademii Dzieci. Zajęcia były poświęcone problematyce dokarmiania ptaków w zimie. Dzieci zapoznały się gatunkami ptaków, które można spotkać przy karmniku i z rodzajem pokarmu, jaki preferują.W drugiej części zajęć dzieci budowały karmniki i budki lęgowe dla ptaków oraz przygotowały kule tłuszczowe. Materiały te następnie zabrały ze sobą, aby urządzić "ptasie stołówki" przy swoich szkołach i placówkach. Całość zajęć była przeplatana quizami, np. rozpoznawaniem ptaków z wykorzystaniem lornetki. Zajęcia były bardzo udane i sprawiły dzieciom wiele radości.

Polska Akademia Dzieci
fot. Iwona Majcher

Więcej zdjęć w Galerii

Data publikacji: czwartek, 6. Marzec 2014 - 11:57; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski