Wykład z genetyki w Elblągu

W dniu 16 listopada, w IV LO w Elblagu, dr Ewa Piotrowska z Katedry Biologii Molekularnej UG zaprezentowała wykład pt. Co nam "siedzi" w genach? - podstawy genetyki człowieka. Wykład odbył się z inicjatywy Stowarzyszenia "WIDOK" wspierającego edukację szkolną. Z zainteresowaniem wysłuchano informacji o lizosomalnych chorobach spichrzeniowych, w szczególności o mukopolisacharydozie, oraz o próbach leczenia dzieci cierpiących na tę chorobę. Słuchaczami wykładu było ok. 200 uczniów z klas biologiczno-chemicznych elbląskich liceów, którzy gromkimi brawami podziękowali za przekazane wiadomości.

Wykład z genetyki w Elblągu
fot. A. Witt

Data publikacji: piątek, 7. Marzec 2014 - 13:00; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski