Noc Biologów

W piątek, 13 stycznia br. w szesnastu ośrodkach naukowych w kraju odbyła się pierwsza ogólnopolska Noc Biologów. Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG przygotowali bogatą ofertę imprez popularno-naukowych obejmującą 8 wykładów,13 pokazów oraz 12 warsztatów. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład pt. "Mroczni myśliwi, nocne mary, upiory i wampiry ze świata stawonogów". Ciekawi nocnego życia zwierząt licznie gromadzili się na pokazach pt. "Nocne podglądanie i podsłuchiwanie" oraz "Sowy Polski". Przygotowane wystawy prezentowały dorobek naukowy pracowników wydziału oraz studenckich kół naukowych, a otwarte drzwi pracowni i laboratoriów zachęcały do zapoznania się z warsztatem pracy biologów. Jedną z atrakcji wieczoru była wycieczka, zorganizowana przez pracowników Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku-Oliwie, podczas której obserwowano nocne życie zwierząt.
Odwiedziło nas ponad tysiąc gości, od dzieci w wieku przedszkolnym do osób dorosłych. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież szkolna, co świadczy o dużej potrzebie popularyzacji nauk biologicznych.

Relacja Gdańskiego Oddziału TVP z Nocy Biologów dostępna pod linkiem

Audycja o Nocy Biologów wyemitowanej przez Radio Gdańsk dostępna pod linkiem

Relacja Adrianny Jopek, uczennicy IV LO w Gdyni w pliku .pdf

Noc Biologów 2012