Gdańskie Spotkania Ornitologiczne - podsumowanie pierwszego roku

Po kilkunastoletniej przerwie, z inicjatywy prof. dr hab. Włodzimierza Meissnera z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców UG, wznowiono Gdańskie Spotkania Ornitologiczne. Głównym punktem comiesięcznych spotkań jest referat prezentowany przez zaproszonego ornitologa, jednak są one też znakomitą okazją to wymiany aktualnych informacji związanych z ptakami i akcjami organizowanymi przez różne zespoły oraz miłośników ptaków z województwa pomorskiego. W roku akademickim 2010/2011 ornitolodzy spotkali się ośmiokrotnie. Referaty wygłaszane były przez gości z SGGW w Warszawie, Uniwersytetu Poznańskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Parku Narodowego Gór Stołowych oraz przez gdańskich ornitologów ze Stacji Ornitologicznej PAN i z naszego uniwersytetu. Spotkania gromadziły od 18 do 53 osób, a na listach obecności wpisało się w sumie 141 osób. Z powodu wyraźnie niższej frekwencji w kwietniu i maju zdecydowano, że w obecnym roku akademickim Gdańskie Spotkania Ornitologiczne odbywać się będą od października do marca. Miejscem spotkań jest aula Wydziału Biologii przy ul. Kładki 24 w Gdańsku.

Gdańskie Spotkania Ornitologiczne
fot. Włodzimierz Meissner

Data publikacji: piątek, 7. Marzec 2014 - 21:19; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski