"Zioło" edukuje drugoklasistów

16 marca członkowie Naukowego Studenckiego Koła Botanicznego "Zioło", działającego przy Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody UG, przeprowadzili warsztaty pt. "Od nasiona do nasiona" dla uczniów z klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdańsku. Młodzi przyrodnicy mieli okazję poznać kilka sekretów z życia roślin, zarówno tych dotyczących kiełkowania i wzrostu, jak i kwitnienia oraz owocowania. Największe emocje wzbudziło sprawdzenie świeżo nabytej wiedzy w konkursie pt. "Jeden z dziesięciu". W podziękowaniu koło obdarowane zostało albumem z pracami uczniów. Warsztaty przygotowano pod kierunkiem mgr Marty Kolanowskiej, opiekuna naukowego koła.

fot. Katarzyna Mystkowska

Więcej zdjęć w Galerii

Data publikacji: piątek, 7. Marzec 2014 - 22:35; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski