Ostatnia droga Pana Prof. dr hab. Jana Drwala

Prof. zw. dr hab. Jan Drwal

Wspaniały Nauczyciel i Mentor wielu pokoleń
Kierownik Katedry Hydrologii Uniwersytetu Gdańskiego

Cześć Jego pamięci składają Władze i społeczność akademicka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

Msza żałobna odprawiona zostanie w środę, 27 czerwca o godzinie 11.00 w Kościele Najświętszej Marii Panny w Rumi przy ulicy Dąbrowskiego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Rumi Janowie.

Wspomnienie

Najstarsza stażem część biologów środowiskowych razem z Tobą zaczynała pracę na naszej Uczelni (wtedy jeszcze WSP), przyjaźniła się z Tobą i do chwili Twego odejścia współpracowała z Tobą, teraz już wraz ze swymi zespołami, w różnych projektach naukowych i aplikacyjnych dotyczących przyrody regionu i jej ochrony. Była to realizacja dawno temu wspólnie snutych młodzieńczych marzeń dotyczących naszej interdyscyplinarnej współpracy, a także rozwoju i działalności niegdyś łączącego nas - formalnie odmiennych środowiskowców - w sztywnej strukturze Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Będzie nam Ciebie brakowało, Janku, jako Kolegi, jako Współpracownika i jako działacza na rzecz poznania i ochrony przyrody regionu. Mamy nadzieję, że teraz, z tego lepszego świata, będziesz doglądał kontynuacji swego dzieła i realizacji naszych dawnych wspólnych idei. I nadal na Ciebie liczymy (gdyż ... non omnis moriar)

Prof. dr hab. Jacek Herbich

Data publikacji: sobota, 8. Marzec 2014 - 20:43; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski