Obrączkowanie ptaków przyciąga media

Media interesują się działalnością naukową prowadzoną przez Stację Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii UG. Łódzka Szkoła Filmowa realizuje film dokumentalny o ornitologach obrączkujących ptaki w ramach programu badawczego Stacji pod nazwą "Akcja Bałtycka". Bohaterami filmu są dr Jarosław K. Nowakowski, mgr Krzysztof Stępniewski (pracownicy UG) oraz współpracujący ze Stacją mgr Michał Polakowski. W czasie 10-ciu dni zdjęciowych filmowano również nowy gmach Wydziału Biologii. Film będzie prezentowany na festiwalach filmów dokumentalnych. Z kolei telewizja Polsat News rozpoczyna w tym miesiącu cykl programów popularno-naukowych "Silni ludzie ekologii". Bohaterką jednego z odcinków, realizowanego przez Vision House w stacji terenowej na Mierzei Wiślanej (również Akcja Bałtycka) jest mgr Justyna Szulc, doktorantka Stacji.

Obrączkowanie ptaków przyciąga media
zdjęcie dzięki uprzejmości Jarosława K. Nowakowskiego

Data publikacji: sobota, 8. Marzec 2014 - 22:38; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski