"Dmuchawce, latawce, wiatr" ze Studenckim Kołem Naukowym EDEN

W dniu 30 listopada członkinie SKN "Edukacja de novo" wraz z opiekunką Koła, dr Iwoną Majcher, przeprowadziły warsztaty w ramach projektu "Odkryjmy to razem". Uczestnikami projektu były pięciolatki z Niepublicznego Przedszkola "Tik-Tak" w Straszynie. Wykonując proste doświadczenia (m.in. burza piaskowa, gaszenie świecy przez odcięcie dostępu powietrza, ile waży powietrze), dzieci poznały właściwości powietrza i przekonały się, że ruch powietrza to wiatr. Podopieczni przedszkola skonstruowali własne wiatraczki oraz otrzymali w prezencie wiatromierz, który został umieszczony w ich ogródku.

EDEN
fot. Joanna Gołębiewska

Więcej zdjęć w galerii SKN EDEN

Data publikacji: sobota, 8. Marzec 2014 - 23:29; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski