Urodziny Akcji Bałtyckiej

Dokładnie 53 lata temu na mierzei jeziora Ptasi Raj w Górkach Wschodnich studenci Koła Naukowego Biologów na Uniwersytecie Warszawskim schwytali pierwsze ptaki rozpoczynając tym samym pracę programu badawczego Akcji Bałtyckiej, który jest kontynuowany bez przerw do tej pory. Od 32 lat program jest prowadzony przez Stację Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zespół Organizacyjno-Naukowy programu ogłosił dzień 12 września Urodzinami Akcji Bałtyckiej, który to dzień, pierwszy raz w tym roku jest uroczyście obchodzony przez uczestników (w Akcji Bałtyckiej wzięło udział kilka tysięcy wolontariuszy) i sympatyków.
Więcej informacji http://akbalt.ug.edu.pl.

Akcji Bałtyckiej składamy życzenia wielu lat owocnej pracy naukowej i edukacyjnej!

Data publikacji: niedziela, 9. Marzec 2014 - 23:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski