Inauguracja roku akademickiego 2013/2014 na Wydziale Biologii UG

W dniu 3 października br. na Wydziale Biologii UG odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014. Po wystąpieniu Dziekana Wydziału Biologii, prof. dra hab. Dariusza L. Szlachetko, głos zabrali Prorektor ds. Kształcenia - prof. UG, dr hab. Anna Machnikowska, Rektorzy Seniorzy - prof. dr hab. Marcin Pliński i prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa, obecnie Dziekan Wydziału Filologicznego, oraz przedstawicielka Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii - Martyna Jankowska-Jarek. Następnie wręczono dyplomy habilitacyjne i doktorskie. Najlepsi absolwenci Wydziału Biologii odebrali dyplomy ukończenia studiów. W kolejnej części dokonano immatrykulacji studentów I i II stopnia. Następnie wręczono nagrody JM Rektora UG pracownikom wydziału. W uznaniu zasług dla poprawy stanu środowiska, medalem "Bene meritus", przyznawanym zasłużonym dla Wydziału Biologii osobom niezwiązanym z nauką, uhonorowano Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Medal odebrała Prezes WFOŚiGW w Gdańsku Danuta Grodzicka-Kozak. Wykład inauguracyjny pt. "Perspektywy terapii genowej i komórkowej" wygłosił prof. dr hab. Józef Dulak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Uniwersytetu Gdańskiego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014
fot. Tomasz Kretowicz

Więcej zdjęć w Galerii

Data publikacji: poniedziałek, 10. Marzec 2014 - 00:08; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski