Wspólny projekt badawczy Wydziałów Chemii i Biologii UG

Miło nam poinformować, iż w ramach konkursu OPUS 4 Narodowe Centrum Nauki zakwalifikowało do finansowania interdyscyplinarny projekt badawczy pt. "Struktura a właściwości fizykochemiczne i cytoprotekcyjne heteroligandowych kompleksów metali przejściowych" W części biologicznej prowadzone będą badania nad włączaniem nowo zsyntezowanych związków kompleksowych w mechanizmy antyoksydacyjne komórek roślinnych. Kierownikiem projektu jest Pan prof. dr hab. inż. Lech Chmurzyński z Wydziału Chemii. Wykonawcami z Wydziału Biologii są: Pani dr Joanna Rojek, Pani prof. UG, dr hab. Małgorzata Kozieradzka-Kiszkurno oraz Pani mgr Małgorzata Kapusta z Katedry Cytologii i Embriologii Roślin.
Serdecznie gratulujemy!

Więcej i nformacji w pliku PDF

Data publikacji: poniedziałek, 10. Marzec 2014 - 10:25; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski