II Konferencja Dydaktyczna "Dydaktyka akademicka: tradycja i nowoczesność" - podsumowanie

Dnia 28 marca 2014 r. odbyła się II ogólnopolska Konferencja Dydaktyczna "Dydaktyka akademicka: tradycja i nowoczesność" zorganizowana przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W całodniowych obradach wzięło udział ponad 200 nauczycieli akademickich z 39 polskich uczelni. Uczestnicy wysłuchali 19 wystąpień (6 wykładów i 13 mikroprezentacji w ramach IDEATORIUM) oraz uczestniczyli w dwóch debatach eksperckich, które dotyczyły praw autorskich oraz sposobów egzaminowania.

Dziękujemy każdemu z uczestników i prelegentów za aktywny udział w obradach oraz za wszystkie głosy w dyskusjach toczących się na sali i w kuluarach.

Dzięki Wam to był dzień pełen inspiracji do dalszej pracy! Do zobaczenia za rok!

Niektóre opinie uczestników przekazane po konferencji:

"Pragnę raz jeszcze pogratulować wspaniałej organizacji konferencji, którą zaliczam do moich najbardziej owocnych doświadczeń naukowych w tym roku (bowiem bardzo wiele się dowiedziałam i nauczyłam)"
"Rodzinna atmosfera, merytoryczne dyskusje oraz imponująca przestrzeń Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego, to wszystko bardzo głęboko zapadło mi w pamięć i z przyjemnością będę opowiadać innym o Waszym sukcesie, licząc na możliwość udziału w III edycji Konferencji Dydaktycznej"
"Pięknie dziękuję za możliwości udziału w tak ciekawej i inspirującej konferencji. Była organizacyjnie dopięta na ostatni guzik (ale tak, żeby nie było duszno), a jednocześnie umożliwiająca poważną wymianę myśli (na dobrym poziomie, ale bez zadęcia). Mam nadzieję, że to jednak nie było ostatnie spotkanie – frekwencja chyba przekonuje, że potrzeba jest duża.”

Zdjęcia dostępne w Galerii

Więcej zdjęć z konferencji, materiały pokonferencyjne, postery, prezentacje prelegentów oraz nagrania wideo z obrad już wkrótce na stronie Konferencji: www.kdwb.ug.edu.pl oraz na profilu na facebooku.

Pokaż rejestr zmian

Submitted on środa, Kwiecień 2, 2014 - 09:07 by Tomasz Kretowicz Changed on środa, Lipiec 2, 2014 - 09:13 by Sebastian Zaborowski