Nasze jezioro - nasza sprawa

Wydział Biologii UG został zaproszony do udziału w projekcie pt. "Nasze jezioro - nasza sprawa" realizowanym przez Gimnazjum w Miechucinie, dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W ramach projektu, uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w dniu 30 kwietnia br. w zajęciach prowadzonych przez pracowników Katedr: Ekologii Roślin oraz Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii.

Pani dr Elżbieta Sontag - wykład pt. "Bursztyn bałtycki - odkryjmy wymarły świat" oraz warsztaty pt. "Co się kryje w bursztynie?"

Pani dr Joanna Święta-Musznicka - warsztaty pt. "Jak zmieniało się środowisko przyrodnicze Gdańska w ciągu ostatnich 1500 lat"

Podziękowania

Zwracam się z serdecznym podziękowaniem za organizację zajęć, w których mieli możliwość uczestniczyć nasi gimnazjaliści.

Przeprowadzone zajęcia zostały pozytywnie odebrane przez uczniów. Dobór zagadnień, różnorodność form prezentacji oraz sposób prowadzenia warsztatów i przekazywania wiedzy wywołały wśród uczniów duże zainteresowanie.

Szczególnie zaciekawił ich proces powstania bursztynu i ekspozycja jego wyjątkowych okazów, zwłaszcza bursztynowych inkluzji. Duże wrażenie wywołała również możliwość zapoznania się z pracą biologa i wyposażeniem laboratorium. Młodzież bardzo zaangażowała się podczas zajęć praktycznych, na których mogła dokonać obserwacji budowy pyłków kwiatowych przez binokular i pod mikroskopem.

Uczniowie naszego gimnazjum wzbogacili się o nowe doświadczenia i cenną wiedzę. Za tę możliwość jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Alicja Szlachetka - Adamczyk

fot. Alicja Szlachetka-Adamczyk

Data publikacji: piątek, 30. Maj 2014 - 23:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski