Polsko-niemiecka wymiana osobowa w latach 2016-2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zapraszają do składania wniosków do programu z DAAD służącego wspieraniu kosztów wymiany osobowej przy realizacji projektów badawczych w latach 2016-2017. Celem programu jest wsparcie mobilności naukowców między Polską a Niemcami.

Warunkiem koniecznym do złożenia wniosku jest przygotowanie przedsięwzięcia naukowego, które będzie realizowane wspólnie przez naukowców z obu krajów. We wniosku należy przedstawić szczegóły tego przedsięwzięcia: cel naukowy, zakres, nowe elementy w zakresie współpracy naukowej polsko-niemieckiej.

W ramach przyznanych środków pokrywane są tylko koszty podróży i krótkich pobytów naukowców w kraju partnera. Maksymalny jednorazowy czas pobytu u partnera, który podlega wspieraniu, to:

1 miesiąc dla naukowców,

2 miesiące w przypadku studentów, absolwentów i doktorantów.

Maksymalne wsparcie finansowe jednego projektu przez DAAD wynosi 7 500 euro rocznie. Wsparcie finansowe DAAD dla nauczycieli akademickich i młodych naukowców po doktoracie wynosi odpowiednio:

• 82 euro/ dzień  przy pobycie do 22 dni;
  • 1 840 euro przy pobycie od 23 dni do jednego miesiąca.

Dla studentów, absolwentów  i doktorantów wsparcie to wynosi odpowiednio:

• 41 euro/dzień przy pobycie do 22 dni;
  • 1 000 euro przy pobycie od 23 dni do jednego miesiąca.

Termin składania wniosków upływa w dniu 30 czerwca br.

Data publikacji: czwartek, 7. Maj 2015 - 22:03; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Maj 2015 - 22:06; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz