Studenckie Koła Naukowe "Zioło" i "Homunculus" - zakończenie umowy patronackiej

Miło nam poinformować, iż dobiegła końca realizacja dwuletniej umowy patronackiej w ramach której dwa Studenckie Koła Naukowe Wydziału Biologii UG, Botaniczne - "Zioło" oraz Fizjologów - "Homunculus", sprawowały opiekę naukowo-dydaktyczną nad uczniami z Koła Biologiczego "Hydra" w I LO im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim.

Celem umowy było wspólne promowanie nauk biologicznych w skali lokalnej.

W roku akad. 2014/2015 współpraca studentów z uczniami zaowocowała zrealizowaniem dwóch projektów badawczych.

Zioło

"Drzewa i krzewy w sąsiedztwie naszej szkoły"

Uczniowie, w ramach poznawania flory swojego miasta, przeprowadzili inwentaryzację drzew i krzewów w okolicach swojej szkoły. Poznali wiele ciekawostek dotyczących pospolitych gatunków i nauczyli się je rozpoznawać.

Ponadto, w dniu 21 maja br. w szkole odbyła się prelekcja pt. "Kilka faktów o roślinach" przeprowadzona przez Pana mgr Macieja Cysarczyka, absolwenta I LO w Nowym Dworze Gdańskim oraz Wydziału Biologii UG.

Homunculus

"Czynniki wpływające na wydolność wysiłkową studentów i pracowników  Wydziału Biologii UG"

Celem projektu było określenie zależności stanu wydolności wysiłkowej studentów i pracowników Wydziału od płci, wieku, aktywności, stosowania używek oraz wskaźnika masy ciała (BMI - ang. Body mass index). Badanie przeprowadzono na grupie 70 osób. Otrzymane wyniki wykazały, że wydolność wysiłkowa, mierzona w oparciu o zmiany ciśnienia krwi oraz tętna pod wpływem krótkiego wysiłku, zależy od wszystkich badanych czynników. Największy wpływ na wydolność wysiłkową studentów i pracowników Wydziału Biologii wykazano w przypadku wieku badanych osób.

Gratulujemy udanej współpracy!

Więcej zdjęć w naszej Galerii

Data publikacji: wtorek, 23. Czerwiec 2015 - 12:07; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Czerwiec 2015 - 12:07; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz